Strona główna » Dokumenty » RADA GMINY » Protokoły z sesji Rady » Protokół Nr 16/2007 szesnastej sesji Rady Gminy Piaski odbytej w dniu 19 grudnia 2007r.

Protokół Nr 16/2007 szesnastej sesji Rady Gminy Piaski odbytej w dniu 19 grudnia 2007r.

Numer dokumentu: 16
Rok: 2007

Protokół Nr 16/2007
szesnastej sesji Rady Gminy Piaski odbytej w dniu 19 grudnia 2007r.
w Domu Kultury w Piaskach ul. Strzelecka 4

 

Ad. 1. Otwarcie, powitanie, stwierdzenie kworum.

Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Irena Różalska powitała zaproszonych gości - Starostę Powiatu Gostyńskiego Pana Andrzeja Pospieszyńskiego, Pana Grzegorza Mayera dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Gostyniu i Pana Jerzego Ptaka – członka Zarządu Powiatu Gostyńskiego, radnego powiatowego Pana Krzysztofa Deutscha, radnych, Wójta Gminy Piaski Pana Zenona Normana, Sekretarza Gminy Pana Wiesława Glapkę, Skarbnika Gminy Panią Elżbietę Karolczak, panie i panów sołtysów, zaproszonych gości oraz przedstawicieli prasy lokalnej.
Stwierdziła, że w dzisiejszej sesji uczestniczy 14 radnych, co stanowi kworum przy którym może obradować i podejmować uchwały Rada Gminy Piaski /Rada liczy 15 radnych/.
Nieobecny usprawiedliwiony- Marcin Dziubalski
Lista obecności radnych stanowi załącznik nr 1 do protokółu
Lista obecności sołtysów stanowi załącznik nr 2 do protokółu
Lista obecności zaproszonych gości stanowi załącznik nr 3 do protokółu

Ad. 2 Informacja na temat porządku obrad

Przewodnicząca Rady Gminy przedstawiła porządek obrad dzisiejszej sesji
1. Otwarcie obrad, powitanie, stwierdzenie kworum.
2. Informacja na temat porządku obrad.
3. Przyjęcie protokółu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Przewodniczącej Rady Gminy.
5. Sprawozdanie Wójta Gminy.
6. Sprawozdania przewodniczących komisji.
7. Sprawozdanie radnego powiatowego.
8. PODJĘCIE UCHWAŁ W SPRAWIE:
- zmian budżetu i zmian w budżecie gminy na 2007r.
- przyjęcia budżety gminy na 2008r.
- ustalenia opłat za świadczenia prowadzonych przez gminę przedszkoli publicznych
- trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli
- uchwalenia programów inwestycyjnych Gminy Piaski
- regulaminu określającego na rok 2008 – wysokości stawek i warunków przyznawania oraz wypłacania dodatków motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy a także szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu, dla których organem prowadzącym jest Gmina Piaski
9. Zapytania, wolne głosy i wnioski.
10.Zakończenie obrad.
Następnie poprosiła radnych aby wyrazili zgodę na wystąpienie zaproszonych gości przed podejmowaniem uchwał.
Wszyscy radni wyrazili zgodę na przyjęcie przedstawionego porządku obrad.

Ad. 3 Przyjęcie protokółu z poprzedniej sesji.

Za przyjęciem protokółu z poprzedniej sesji głosowało 14 radnych

Wystąpienie Starosty Gostyńskiego Pana Andrzeja Pospieszyńskiego.

Pan Andrzej Pospieszyński podziękował za zaproszenie na dzisiejszą sesję, powiedział, że postara się przedstawić sprawy dotyczące remontów dróg powiatowych na terenie gminy Piaski i odpowiedzieć na pytania radnych w tym zakresie. Mamy na terenie powiatu około 500 km dróg powiatowych które są remontowane na tyle na ile pozwalają środki finansowe. Zdajemy sobie sprawę, ze nie wszystkie drogi są remontowane w takim stopniu w jakim życzyliby sobie mieszkańcy danej gminy. Jest jeszcze szereg dróg które powinny być remontowane gdyż nie spełniają definicji dróg powiatowych lecz nie ma środków na to aby w najbliższym czasie wszystkie remontować. Staramy się zawsze wybierać drogi do remontu o największym znaczeniu dla danego rejonu czyli te które zbiegają się z drogami strategicznymi, łączącymi się z drogami wojewódzkimi. Zakończyliśmy w ostatnim czasie bardzo ważną inwestycje na terenie Gminy Piaski - to droga na odcinku Pępowo – Grabonóg.
Wiemy również o tym, że poszczególne gminy również partycypują w koszty budowy dróg powiatowych lecz nie wystarcza to na tyle aby wszystkich zadowolić - powiedział Pan Starosta. Następnie poinformował jakie drogi na terenie powiatu będą w najbliższym czasie remontowane, zaznaczając, że na rok 2008 budżet na drogi jest mniejszy w porównaniu do roku obecnego a pamiętać musimy o tym, ze oprócz dróg mamy jeszcze inne zobowiązania które pochłoną znaczne środki finansowe / wspomniał o budowie pływalni, remoncie szpitala który musi być dostosowany do wymogów unijnych itp./ Będziemy się ubiegać w przyszłym roku o środki unijne lecz możemy je otrzymać tylko na jedno zadanie w danym roku, będzie to droga do Czachorowa - stwierdził pan Starosta.

Przewodnicząca Rady podziękowała za wystąpienie i poprosiła radnych o pytania do p. Starosty.
Pierwsza pytała według jakiego klucza są klasyfikowane drogi powiatowe, zaznaczając, że chodzi konkretnie o drogę w Grabonogu. Następnie pytała o chodnik na ulicy Dworcowej po lewej stronie, zaznaczając, że w tym roku ponowiono pismo w tej sprawie ale odpowiedź znowu jest negatywna. Nie bardzo rozumiem jak pacjenci szpitala mogą bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na drugą stronę gdzie jest ułożony kawałek chodnika.
Sołtys z Drzęczewa Drugiego Pan Czesław Nawrocik prosił o położenie chodnika wzdłuż muru klasztornego, przy drodze powiatowej. Prosił ponadto o usuniecie krzewów wyciętych z rowów gdyż gromadzą się tam śmieci.
Pan Roman Radoła – radny Grabonoga pytał o drogę Grabonóg – Huby która na dzień dzisiejszy jest nieprzejezdna a jest na niej spory ruch pojazdów gdyż młodzież dojeżdża nią do szkoły w Grabonogu. Powiedział również, że na zebraniu w Grabonogu na temat remontu tej drogi Pan Starosta dał nadzieję mieszkańcom, że ta inwestycja będzie wykonana w ciągu dwóch lat lecz mieszkańcy już w to nie wierzą.
Pan Zenon Słomiński – sołtys Drzęczewa Pierwszego pytał o drogę w stronę Smogorzewa gdzie jest bardzo brzydkie pobocze i należałoby też o tym pomyśleć.
Pan Paweł Olejniczak – sołtys Podrzecza prosił aby jeszcze raz w Podrzeczu zorganizować spotkanie z Radą Powiatu.
Pan Franciszek Radwan – radny Szelejewa Pierwszego poruszył sprawę poboczy wzdłuż dróg powiatowych – należy z nich odprowadzić wody opadowe gdyż w zimie woda zamarza i narusza powierzchnię dróg – stwierdził p. Radwan. Pytał ponadto o sprawę usunięcia z rowów wyciętych krzewów, poruszył również problem odpowiedniego wypoziomowania nawierzchni drogowych w ten sposób aby podczas opadów nie gromadziła się w zagięciach dróg woda.
Pan Jan Majchrzak – radny z Piasków pytał o ulicę Poznańska w Piaskach. Stwierdził, ze brak na tej ulicy gulików co powoduje, ze nadmiar wody nie ma gdzie spływać. Ponadto poruszył sprawę zasypanych rowów bez położenia rur kanalizacyjnych, gdzie mieszkańcy posesji zagospodarowali je jako parkingi co powoduje, że woda nie ma gdzie spływać.
Odpowiedzi na zadane pytania
Pan Starosta rozpoczął odpowiedzi od sprawy dotyczącej kategoryzacji dróg. Nie jest to łatwa sprawa, gdyż trzeba przyjąć pewne zasady - coś należy wybrać gdyż nie wszystkie drogi da się naprawić. Drogi tzw. trzeciej kategorii to drogi powiatowe ale nie tak ważne strategicznie, remontujemy je wtedy kiedy gminy swoim mieszkańcom chcą przyspieszyć ich wykonanie i partycypują w koszty naprawy. Jeżeli chodzi o drogę do Marysina to ona wymaga naprawy i jeżeli w przyszłym roku znajda się pieniądze i gmina pomoże to kawałek chodnika założymy lecz będzie to kosztem drogi na Hubach Grabonoskich.
Jeżeli radny wskaże z jakiego zadania należy zabrać środki finansowe i przeznaczyć je na drogę w Grabonogu to będziemy to wykonywać, lecz zaznaczam, że nie są to łatwe wybory – powiedział pan Starosta.
W odpowiedzi na drogę obok Klasztoru powiedział, że jest to sprawa administratorów obiektu, zaznaczając jednocześnie, że powiat w każdym roku przeznacza pewne środki na remont bazyliki lecz więcej nie można zrobić gdyż są jeszcze inne ważne zadania które powiat musi finansować.
W sprawie ponownego zebrania we wsi Podrzecze odpowiedział, że może jeszcze raz tam przyjechać lecz nie może zmusić aby wszyscy radni powiatowi również się stawili. Zapraszam Radę Sołecką do siebie na sesję i wówczas będziemy rozmawiać – powiedział pan Starosta.
Pan Starosta w tym momencie powiedział również, że radny Gminy Piaski Pan Krzysztof Deutsch jest bardzo stanowczy i domaga się wielu spraw, często się spieramy jeżeli chodzi o wykonywanie prac na terenie Gminy Piaski lecz nie wszystkie sprawy da się załatwić tak jak sobie wyobrażamy po swojej myśli.
Następnie Pan Wójt, Zenon Norman poinformował, że droga przez Huby Grabonoskie miała być zakończona w 2002r. Nie będę wymieniał ile pism w tej sprawie posiadają mieszkańcy wsi. Byłem na sesji w Gostyniu na której obiecano, że droga jest ujęta w planie i będzie wykonana lecz niestety nic z tych planów nie wyszło – stwierdził pan Wójt.
Pan Starosta stwierdził, że nie może odpowiadać za czyjeś obietnice w tej sprawie lecz może powiedzieć że to zadanie jest wpisane w Wieloletnie Plany Inwestycyjne i powoli będzie realizowane. Następnie pan Wójt pytał o chodnik w stronę Marysia – o której stronie drogi mówił Pan Starosta. Prosił również pana Starostę aby wypowiedział swoje zdanie na temat budowy obwodnicy – czy jest za koncepcją zachodnią czy wschodnią?
Pan Starosta odpowiedział, że jest za koncepcją budowy obwodnicy po stronie wschodniej Gostynia gdyż jest ekonomiczniejsza i jeżeli Gostyń będzie się upierał za stroną zachodnia to może coś przegapić i nic z tego nie będzie.
Jeżeli chodzi o budowę chodnika na ulicy Dworcowej to oczywiście mam na myśli dokończenie chodnika już istniejącego – odpowiedział Pan Starosta.
W tym momencie Przewodnicząca Rady Gminy stwierdziła, że droga w stronę Grabonoga jest naszym wspólnym celem lecz nas również interesuje budowa chodnika po lewej stronie na ulicy Dworcowej.
Pan Starosta odpowiedział, że powie ostatnie zdanie w sprawie Grabonoga. Na przyszły rok będziemy wymieniać całe ogrzewanie w szkole w Grabonogu gdyż obecne jest bardzo nieekonomiczne a to będzie spory wydatek. Ponadto myślimy o rozbudowie szkoły a dochody powiatu od 8 lat nie zwiększyły się co oznacza, że możemy wykonać tyle na ile starcza środków – stwierdził p. Starosta. Natomiast wyraźnie stwierdził, że nie będzie budowy chodnika po lewej stronie ulicy Dworcowej.
W tym momencie Pan Ignacy Urbaniak - radny Michałowa podziękował Radzie Powiatu za wykonanie prac w Michałowie i prosił aby dokończyć w przyszłym roku budowę chodnika gdyż pozostało do wykonania niewiele, około 200 mb. Zaznaczył jednocześnie, że mieszkańcy Michałowa wykazywali wiele swojej inicjatywy przy realizacji wielu zadań na wsi – uważam, ze takie sprawy należy popierać stwierdził p. Urbaniak.
Na kolejne pytania radnych odpowiadał następnie pan Grzegorz Mayer – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.
Rozpoczął od sprawy wycinki krzewów z poboczy dróg. Czym więcej wycinamy krzewy tym prędzej odrastają a pryskać środkami chemicznymi ich nie można gdyż niszczyłoby to uprawy polne. Będziemy się starać aby zakupić odpowiednią maszynę która będzie ścinała tylko wewnętrzne ściany krzewów /od strony drogi/ dwa razy w roku i zakręty dróg aby poprawić widoczność. Jeżeli chodzi o pobocza dróg to jest to wiele kilometrów a środki na to zadanie bardzo małe - stwierdził p. Mayer.
W sprawie tworzących się kałuży na drogach będziemy występować do Generalnej Dyrekcji Dróg aby to poprawili lecz sami wiemy, że nie stanie się to natychmiast.
Nawiązując do pytania w sprawie drogi na ulicy Poznańskiej w Piaskach i zasypanych tam poboczy odpowiedział, że rowy zasypano w latach ubiegłych, będziemy się starali założyć tam kratki ściekowe lecz nie ma możliwości odprowadzenia wody gdyż nie ma tam kanalizacji deszczowej.
Nawiązując do budowy chodnika w stronę Marysia odpowiedział, że nie ma takiej możliwości gdyż należałoby wykupić grunty prywatne. Jeżeli w przyszłym roku pozostaną środki finansowe to planujemy zakupić płytki i dokończymy budowy chodnika po prawej stronie – stwierdził p. Mayer.
Przewodnicząca Rady Gminy zapytała w tym momencie kto wnioskował o budowę chodnika po prawej stronie. Pan Mayer odpowiedział, że radny powiatowy, p. Krzysztof Deutsch.
Następnie P. Mayer nawiązał do drogi w Grabonogu / Huby / Powiedział, że na to zadanie potrzebne są olbrzymie pieniądze. Jest to zadanie wpisane w WPI i jeżeli gmina zadeklaruje pomoc to wówczas będą tam prace wykonywane. Następnie poinformował, że Rada Powiatu przeznacza na Gminę Piaski duże środki, o wiele większe jak na pozostałe gminy, wiele się u nas wykonuje lecz nie zawsze jest to widoczne gołym okiem / podał w liczbach jakie środki przeznaczył powiat w ostatnich latach/ a przecież są jeszcze pozostałe gminy.
Pan Roman Radoła – radny Grabonoga prosił aby założyć kratki ściekowe na drodze przez Grabonóg aby woda nie przelewała się przez jezdnie na druga stronę.
Pan Wiesław Wożniak – radny Smogorzewa pytał kiedy powiat założy chodnik w Smogorzewie i kiedy zostaną usunięte krzewy z poboczy dróg.
Pan Grzegorz Klimkowski – radny Piasków nawiązał do budowy chodnika po lewej stronie na ulicy Dworcowej. Uważam, że mieszkańcy nie są wcale przeciwni budowie chodnika po prawej stronie – stwierdził p. Klimkowski.
W tym momencie Przewodnicząca Rady Gminy powiedziała, że p. Klimkowski nie ma racji. Pytała czy rozmawiał z mieszkańcami na ten temat gdyż ona ma inne zdanie i mieszkańcy posesji po prawej też. Pani Stachowiak miała pretensję, że nie podpisała petycji do Starostwa ponieważ ona również jest za budową chodnika po lewej stronie – stwierdziła Przewodnicząca Rady Gminy.
W tym momencie Pan Starosta zapewnił, że będą dalej współpracować z gminą lecz nie są wstanie wszystkiego obiecać jeżeli miałyby być to tylko obietnice.
Pan Jan Żalik – radny z Bodzewa podziękował za wykonaną drogę w Bodzewie i wyraził nadzieje, ze będzie więcej takich okazji aby dziękować za kolejne wykonane prace.
Pan Mayer w odpowiedzi p. Radole – radnemu z Grabonoga poinformował, że postara się w przyszłym roku uzupełnić brakujące kratki ściekowe na drodze przez Grabonóg. W odpowiedzi p. Woźniakowi poinformował, że chodnik w Smogorzewie będzie zakończony w przyszłym roku. Również zostanie zakończony chodnik w Michałowie.
Następnie p. Mayer podziękował Panu Wójtowi za dobra współpracę w sprawie dróg i wyraził nadzieję, że dalej tak będzie. Następnie poinformował, że postara się aby ze Smogorzewa zabrać wycięte krzewy z poboczy dróg a w sprawie drogi do Mszczyczyna o której wspominał p. Woźniak odpowiedział, że będzie rozmawiał na ten temat z Powiatowym Zarządem Dróg w Śremie gdyż miejscowość Mszczyczyn należy do gminy Dolsk w powiecie śremskim i będzie to mogła być w przyszłości ewentualnie wspólna inwestycja.
Pani Grażyna Andrzejewska – radna Drzęczewa drugiego pytała czy w projektach powiatu jest utwardzenie drogi prowadzącej z osiedla w Gostyniu z ulicy Brzoskwiniowej w stronę Klasztoru.
Pan Mayer odpowiedział, że nie zna odpowiedzi na to pytanie. W tym momencie p. Wójt powiedział, że ta inwestycja została wykreślona z planów i w najbliższym czasie nie będzie realizowana.
Więcej dyskusji nie podjęto wobec czego Przewodnicząca Rady Gminy podziękowała zaproszonym gościom za przybycie na dzisiejszą sesję i ogłosiła przerwę w obradach.

Po przerwie Przewodnicząca Rady Gminy poinformowała, że radni wyrazili życzenie aby dzisiaj ze względu na czas który poświęcono na wysłuchanie gości odstąpić od składania sprawozdań przez Wójta i przewodniczących komisji, radnego powiatowego i przystąpić do podejmowania uchwał.
Poprosiła jednak przewodniczącego komisji budżetowej, Pana Wiesława Woźniaka który przewodniczył obradom na wspólnym posiedzeniu komisji w dniu 6 grudnia o krótkie sprawozdanie.
Pan Woźniak poinformował, że Skarbnik Gminy przedstawiła projekt budżetu gminna 2008r. nad którym toczyła się dyskusja. Najwięcej emocji wzbudziły planowane inwestycje, było wiele pytań i wątpliwości na które odpowiadał Pan Wójt i Pani Skarbnik. Radni na wspólnym posiedzeniu zadecydowali, ze na dzisiejszej sesji będą głosować za przyjęciem budżetu gminy na 2008r – stwierdził p. Woźniak.

PODJĘCIE UCHWAŁ W SPRAWIE:

- zmian budżetu i zmian w budżecie gminy na 2007r.

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały głosowało 14 radnych.

Uchwała Nr XVI/96/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie: zmian budżetu zmian w budżecie gminy na 2007r. stanowi załącznik do protokółu.

- przyjęcia budżetu gminy na 2008r.

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały głosowało 14 radnych.

Uchwała nr XVI/97/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie budżetu na rok 2008
stanowi załącznik do protokółu.

- ustalenia opłat za świadczenia prowadzonych przez gminę przedszkoli publicznych

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały głosowało 14 radnych.

Uchwała nr XVI/98/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie ustalenia opłat za świadczenia prowadzonych przez gminę przedszkoli publicznych stanowi załącznik do protokółu.

- trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały glosowało 14 radnych.

Uchwała nr XVI/99/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli
stanowi załącznik do protokółu.

- wieloletnich programów inwestycyjnych Gminy Piaski na lata 2008 - 2010

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały glosowało 14 radnych.

Uchwała Nr XVI/100/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie wieloletnich programów inwestycyjnych Gminy Piaski na lata 2008 – 2010
stanowi załącznik do protokółu.

- regulaminu określającego na rok 2008 – wysokości stawek i warunków przyznawania oraz wypłacania dodatków motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy a także szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach …

Przewodnicząca Rady Gminy odczytała projekt uchwały.
Za podjęciem uchwały glosowało 14 radnych.

Uchwała Nr XVI/101/2007 Rady Gminy Piaski w sprawie - regulaminu określającego na rok 2008 – wysokości stawek i warunków przyznawania oraz wypłacania dodatków motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy a także szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i przedszkolu, dla których organem założycielskim jest Gmina Piaski stanowi załącznik do protokółu.


Zapytania, wolne głosy i wnioski.

Przewodnicząca Rady poprosiła Pana Krzysztofa Deutscha – radnego powiatowego o zabranie głosu.
Wystąpienie p. Deutscha stanowi załącznik do protokółu.
Przewodnicząca zapytała czy zaproszeni goście na sesje powiatową maja prawo głosu.
Pan Deutsch odpowiedział, że tak – w punkcie wolne glosy i wnioski po uzyskaniu zgody Przewodniczącego Rady Powiatu.
Pan Wójt poinformował, że był w Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu i rozmawiał na temat ewentualnego przekazania gruntów pod zalew. Otrzymał odpowiedź, że ani Piaski ani Gostyń nie otrzymają zgody na przekazanie gruntów pod zalew. Wobec takiej sytuacji wspólnie z Burmistrzem Gostynia wyślemy pisma do Marszałka Województwa Wielkopolskiego z zapytaniem czy jako inwestor tego zbiornika retencyjnego wystąpi do Agencji Nieruchomości Rolnych o przekazanie gruntów bo tylko inwestor główny może wystąpić o przekazanie gruntów. Dodatkowym utrudnieniem w przekazaniu gruntów pod zalew są roszczenia byłych właścicieli Porzecza – rodziny Taczanowskich.
Pan Pietrzyk – sołtys z Godurowa pytał czy rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola będą musiały płacić opłatę stałą w okresie miesięcy letnich /lipiec i sierpień/
Pani Urszula Pożegowiak – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Piaskach odpowiedziała, że nie.
Pan Olejniczak – sołtys z Porzecza w nawiązaniu do wypowiedzi na sesji Rady Gminy w dniu 30 października br. dotyczącej zapisania w protokole sesji jego wypowiedzi na temat zakupu młodych drzew do nasadzeń nie miał zamiaru wątpić w rzetelność zapisów w protokole sesji. Wprost przeciwnie, jestem bardzo zadowolony ze sposobu w jaki jestem traktowany w Urzędzie Gminy przez pracowników. Jestem również zadowolony z pracy radnego powiatowego – stwierdził p. Olejniczak.
Pan Stefan Śląski – przewodniczący komisji oświaty życzył wszystkim aby budżet który dzisiaj przyjęła Rada Gminy na rok 2008 był zrealizowany.

Więcej dyskusji nie podjęto wobec czego Przewodnicząca Rady Gminy złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zamknęła obrady XVI sesji Rady Gminy Piaski
Sesja zakończyła się o godz.15:20
Protokółowała: M. Konieczna

                                                                                 Przewodniczaca Rady Gminy

                                                                                              Irena Rózalska


Pliki do pobrania:



Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:



Typ dokumentu: Protokoły z sesji Rady
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Maria Konieczna
Informację wprowadził: Paweł Andrzejczak
Opublikowany dnia: 2007-12-19
Wprowadzony do BIP dnia: 2009-03-19
Ilość zmian wpisu: 1 - pokaż poprzednie wersje


Powiadom o zmianach w tym dokumencie