Strona główna » Dokumenty » UMOWY » Umowa na wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej w budynku komunalnym pryz ul. Dworcowej 3 w Piaskach

Umowa na wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej w budynku komunalnym pryz ul. Dworcowej 3 w Piaskach

Numer dokumentu: 13
Rok: 2005

UMOWA NR IZP/13/2005

W dniu 17.10.2005r. w Piaskach pomiędzy: Gminą Piaski mającą swą siedzibę w Piaskach przy ul. 6-go Stycznia 1, NIP 696-17-50-389 zwaną dalej w tekście „Zamawiającym” reprezentowaną przez:
Zenona Normana – Wójta Gminy Piaski
przy kontrasygnacie Elżbiety Karolczak – Skarbnika Gminy

a

Instalatorstwo Sanitarne i Gazowe Marian Wesoły mającym swą siedzibę w Strzelcach Wielkich 8, 63820 Piaski zwanym dalej w tekście „ Wykonawcą” reprezentowanym przez:
Mariana Wesołego – właściciela
w rezultacie dokonania przez Zamawiającego wyboru oferty Wykonawcy w przetargu nieograniczonym została zawarta umowa o następującej treści

§1
Zamawiający zleca a Wykonawca przyjmuje do wykonania :
Wewnętrzna instalacja gazowa w budynku komunalnym przy ul. Dworcowej 3 w Piaskach
Szczegółowy zakres robót określa kosztorys ofertowy Wykonawcy oraz projekt techniczny, który jest załącznikiem do umowy.

§2
1. Termin rozpoczęcia przedmiotu umowy ustala się na : 17.10.2005r.
2. Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy ustala się na 15.11.2005r.
3. Wykonawca ma prawo do żądania przedłużenia terminu umownego, jeżeli niedotrzymanie pierwotnego terminu umownego stanowi konsekwencję wypadków losowych lub katastrof.

§3
1. Wykonawca ustanawia kierownika robót w osobie  Marian Wesołego

§4
1. Wykonawca zobowiązuje się strzec mienia znajdującego się na terenie budowy, zapewnić warunki    bezpieczeństwa, uniemożliwić dostęp na teren budowy osób postronnych.
2. Po zakończeniu robót Wykonawca jest zobowiązany uporządkować teren  budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót.

§5
1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy z materiałów własnych.
2. Materiały, o których mowa w ust. 1, powinny odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonym w art. 10 ustawy Prawo budowlane oraz w załączniku nr 1 do umowy.
3. Na każde żądanie Zamawiającego Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów : certyfikat na znak bezpieczeństwa, deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną.

§6
1. Strony ustalają, że za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1 Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty wynagrodzenia w wysokości 17 221,41 zł bez podatku VAT, słownie: siedemnaście tysięcy dwieście dwadzieścia jeden złotych 41/100  Wynagrodzenie po doliczeniu podatku od towarów i usług w wysokości 7 i 22 % wynosi: 19 427,34 zł. słownie: dziewiętnaście tysięcy czterysta dwadzieścia siedem złotych 34/100
2. Wykonawca oświadcza, że nie zamierza powierzać wykonania jakiejkolwiek części robót podwykonawcy.

§7
1. Strony postanawiają, że obowiązującą je formę odszkodowania stanowią kary umowne.
2. Kary te będą naliczane w następujących wypadkach i wysokościach:
1) Wykonawca płaci Zamawiającemu kary umowne:
a) za nie dotrzymanie umownego terminu zakończenia realizacji zamówienia w wysokości 0,5 % od wartości umownej zamówienia licząc za każdy dzień opóźnienia.
b) za zwłokę w usunięciu powstałych wad stwierdzonych przy odbiorze - w wysokości 0,5 % wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia liczonej od dnia wyznaczenia na usunięcie wad,
c) z tytułu samego faktu istnienia wad w przedmiocie odbioru w wysokości 5 %  wynagrodzenia umownego za przedmiot odbioru,
d) za odstąpienie od umowy z przyczyn niezależnych od Zamawiającego w wysokości 10 % wartości prac pozostałych do wykonania.
2) Zamawiający płaci Wykonawcy kary umowne:
a) z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy - w wysokości  10 % wynagrodzenia umownego. Zamawiający jest zwolniony z obowiązku zapłaty kary za odstąpienie od umowy jeżeli wynika ono z faktu wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy ( art. 145 ustawy  Prawo zamówień publicznych )
3. Strony zastrzegają sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego, przenoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.

§8
1. Wykonawca zgłosi Zamawiającemu gotowość do odbioru pismem, będzie ono podstawą dla Zamawiającego do wyznaczenia terminu odbioru w ciągu 7 dni od daty zawiadomienia o gotowości do odbioru.
2. Jeżeli w toku czynności odbioru zostaną stwierdzone wady, to Zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia
a) jeżeli wady nadają się do usunięcia, może odmówić odbioru do czasu usunięcia wad,
b) jeżeli wady nie nadają się do usunięcia, t
- jeżeli nie uniemożliwiają one użytkowania przedmiotu odbioru zgodnie z przeznaczeniem, Zamawiający może obniżyć odpowiednio wynagrodzenie,
- jeżeli wady uniemożliwiają użytkowanie zgodnie z przeznaczeniem, Zamawiający może odstąpić od umowy lub żądać wykonania przedmiotu odbioru po raz drugi.
3. Strony postanawiają, że z czynności odbioru będzie spisany protokół zawierający wszelkie ustalenia dokonane w toku odbioru, jak też terminy wyznaczone na usunięcie stwierdzonych przy odbiorze wad.
4. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego o usunięciu wad oraz do żądania wyznaczenia terminu na odbiór zakwestionowanych uprzednio robót jako wadliwych.
5. Zamawiający wyznacza ostateczny odbiór robót po upływie terminu gwarancji i rękojmi ustalonego w umowie.
6. Po protokolarnym stwierdzeniu usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze oraz w okresie gwarancji i rękojmi rozpoczynają swój bieg terminy na zwrot zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

§9
1. Strony postanawiają, iż odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy zostanie rozszerzona poprzez udzielenie pisemnej gwarancji.
2. Termin gwarancji wynosi 36 miesięcy licząc od daty odbioru.

§10
1. Rozliczenie za przedmiot odbioru nastąpi fakturą przejściową oraz po odbiorze końcowym przedmiotu zamówienia.
2. Podstawą do wystawienia faktury będzie protokół stanu robót podpisany przez Zamawiającego i Wykonawcę.

§11
Zamawiający ma obowiązek zapłaty faktur za wykonane roboty w terminie 14 dni licząc od daty ich doręczenia wraz z dokumentami rozliczeniowymi.

§12
W razie opóźnienia w zapłacie wierzytelności pieniężnych strony zobowiązują się do zapłaty ustawowych odsetek za opóźnienie.

§13
1. Zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany.
2. Niedopuszczalna jest jednak pod rygorem nieważności zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzenie nowych postanowień do umowy niekorzystnych dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

§ 14
Właściwym do rozpoznawania sporów wynikłych na tle realizacji niniejszej umowy jest Sąd Rejonowy w Gostyniu.

§15 
W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy kodeksu cywilnego oraz w sprawach procesowych przepisy kodeksu postępowania cywilnego.

§ 16
Umowę niniejszą sporządza się w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po 1 egzemplarzu dla każdej ze stron

§ 17
Wykaz załączników do umowy:
1/ oferta Wykonawcy
2/ projekt techniczny

ZAMAWIAJĄCY                                                                       WYKONAWCA

 




Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:



Typ dokumentu: UMOWY
Kadencja: Kadencja IV (2002 - 2006)
Autor informacji: Paweł Andrzejczak
Informację wprowadził: Paweł Andrzejczak
Opublikowany dnia: 2005-10-17
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-13
Ilość zmian wpisu: 2 - pokaż poprzednie wersje


Powiadom o zmianach w tym dokumencie