Strona główna » Dokumenty » UMOWY » Umowa na wykonanie stropu przefabrykowanego filigran ma budynku hali sportowej w Bodzewie

Umowa na wykonanie stropu przefabrykowanego filigran ma budynku hali sportowej w Bodzewie


UMOWA NR IZP/14/2006

Zawarta w dniu 4.10.2006r. w Piaskach pomiędzy Gminą Piaski, reprezentowaną przez: Wójta Gminy Piaski- Zenona Normana, mającego siedzibę: ul. 6-go Stycznia 1, 63-820 Piaski, zwanym w dalszej części umowy „Zamawiającym”,
przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Elżbiety Karolczak
a
Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa „Partner” Sp. z o.o., ul. Okrężna 10, 64-100 Leszno zwaną dalej „Wykonawcą” , w imieniu której działają: 1. Tomasz Ciekański - dyrektor

Umowę zawarto zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z dnia 9 lutego 2004 r. nr 19, poz. 177 ze zm.), w wyniku przeprowadzenia przetargu nieograniczonego.

§ 1.
1. Zamawiający zleca, a  Wykonawca  przyjmuje do realizacji zadanie pn: Wykonanie stropu prefabrykowanego filigran na budynku hali sportowej w Bodzewie.
2. Wykonanie robót nastąpi zgodnie z:
-  warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych prawa budowlanego,
-  zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i ustalonymi zwyczajami,
-  ofertą przetargową.
Zakres zamówienia:
- grubość stropu – 25 cm, beton B-25, stal A-III 34GS
- ilość m2 płyt stropowych filigran – 175,45 m2
- dostawa i montaż płyt
- zazbrojenie stropu
- zabetonowanie
- kompleksowa realizacja
Szczegółowy przedmiot zamówienia opisuje przedmiar robót oraz wyciąg z dokumentacji technicznej

§ 2.
Termin realizacji zadania:
- rozpoczęcia -  dzień zawarcia umowy,
- zakończenie robót - do dnia 31.10.2006r.

§ 3.
Całość materiałów na zakres robót objętych niniejszą umową zapewnia WYKONAWCA. Wszystkie materiały i urządzenia muszą odpowiadać wymogom wyrobów  dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane z dn. 7 lipca 1994 r. ( tekst jedn. Dz. U. z 2003 r. nr 207, poz. 2016 z poźn. zmianami ).

§ 4.
1. Wykonawcy przysługuje od Zamawiającego wynagrodzenie ryczałtowe za zadanie  ustalone na podstawie oferty przetargowej, stanowiącej załącznik do niniejszej umowy, której wartość netto na dzień otwarcia ofert wynosi: 26 295,64 zł (słownie netto złotych:dwadzieścia sześć tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt pięć 64/100 ) Po doliczeniu podatku od towarów i usług w wysokości 22% wynagrodzenie wynosi 32 080,68 zł ( słownie brutto złotych: trzydzieści dwa tysiące osiemdziesiąt 68/100 )
2. Za roboty nie wykonane, jako zbędne, choć objęte kosztorysem ofertowym oraz specyfikacją istotnych warunków zamówienia, wynagrodzenie nie przysługuje.
3. W przypadku zaistnienia konieczności wykonania prac nie objętych ofertą przetargową, Wykonawcy nie wolno ich realizować bez zmiany niniejszej umowy lub uzyskania dodatkowego zamówienia na podstawie odrębnej umowy.
4. O konieczności wykonania prac dodatkowych nieobjętych zamówieniem podstawowym i nie przekraczających łącznie 20% wartości realizowanego zamówienia, niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli:
a) z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów, lub
b) wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego;
Wykonawca niezwłocznie zawiadamia Zamawiającego za pośrednictwem inspektora nadzoru. Wykonawca zobowiązany  jest   wykonać te roboty na dodatkowe zamówienie   Zamawiającego, udzielone z  wolnej ręki, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej  stawki roboczogodziny i jej  pochodnych co w kosztorysie ofertowym.

§ 5.
1. Rozliczenie za przedmiot odbioru odbędzie się po wykonaniu zamówienia.
1. Rozliczenie nastąpi fakturą końcową po odbiorze końcowym przedmiotu zamówienia
2. Podstawą do wystawienia faktury będzie protokół stanu robót podpisany przez inspektora nadzoru i kierownika robót
3. Termin na sprawdzenie protokołu stanu robót przez inspektora nadzoru strony ustalają na     7 dni od daty skutecznego dostarczenia inspektorowi nadzoru
4. Zamawiający ma obowiązek zapłaty faktur za wykonane roboty w terminie 14 dni licząc od daty ich doręczenia wraz z dokumentami rozliczeniowymi
5. Wykonawca w przypadku opóźnień w zapłacie uprawniony jest do naliczenia  odsetek  ustawowych.

§ 6.
W przypadku wykazywania robót przy pomocy podwykonawców, zgodnie z art. 6471 Kodeksu cywilnego, do faktury końcowej, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć rozliczenie robót - dowód zapłaty podwykonawcy, ewentualnie cesję praw do wynagrodzenia w tym zakresie, na podwykonawcę.

§ 7.
Na budowie funkcję inspektora nadzoru pełni pan Zenon Norman
Na budowie funkcję kierownika budowy pełni pan Zbigniew Andrzejewski
Wykonawca ustanawia kierownika robót w osobie Michał Ciekański

§ 8.
Ewentualne wady i drobne usterki wykryte przy odbiorze lub w toku robót będą usuwane niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 5 dni.

§ 9.
Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty, która wynosi 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego. Okres rękojmi jest równy okresowi gwarancji.

§ 10.
Strony ustalają odpowiedzialność odszkodowawczą w formie kar umownych z następujących tytułów i w podanych wysokościach:
1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:
a/ za każdy dzień opóźnienia w oddaniu przedmiotu umowy w wysokości 0,2 % wartości przedmiotu umowy,
b/ za każdy dzień  opóźnienia w usunięciu  wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości    0,2 % wynagrodzenia umownego, liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wad,
c/ za odstąpienie od umowy z przyczyn zależnych od Wykonawcy w  wysokości 20 %  wynagrodzenia umownego.
d/ Zamawiający zastrzega sobie prawo do odszkodowania uzupełniającego przewyższającego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy kary umowne: za odstąpienie od umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego w wysokości 20 % wynagrodzenia umownego.

§ 11
Oprócz wypadków wymienionych w treści tytułu XV Kodeksu cywilnego stronom przysługuje prawo odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach:
1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:
a/ Wykonawca nie rozpoczął robót bez uzasadnionych przyczyn oraz nie kontynuuje  ich pomimo wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie,        
b/ Wykonawca przerwał realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż 10 dni.
2. Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w szczególności jeżeli:
a/ Zamawiający nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty faktur zgodnie z umową,
b/ Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny odbioru robót.

§ 12.
Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności i mogą być  dopuszczalne w granicach unormowania art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.

§ 13.
W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych  oraz Kodeksu cywilnego 

§ 14.
Ewentualne spory wynikłe na tle realizacji niniejszej umowy będzie rozstrzygał sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego.

§ 15.
Umowę niniejszą sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykaz załączników do umowy:
- oferta wykonawcy wraz z kosztorysem ofertowym
- wyciąg z dokumentacji technicznej

Zamawiający                                                                  Wykonawca




Informacje powiązane:

- jednostki i podmioty:



Wpis archiwalny - zobacz aktualny
Typ dokumentu: UMOWY
Kadencja: Kadencja V (2006 - 2010)
Autor informacji: Paweł Andrzejczak
Informację wprowadził: Paweł Andrzejczak
Opublikowany dnia: 2006-10-04
Wprowadzony do BIP dnia: 2007-08-10